Kliknij, aby przejść do strony głównej WSG

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”

Janusz Korczak  

AKTUALNOŚCI
REKRUTACJA DO PROJEKTU OPIEKUN DZIENNY na WSG
Dodano: 17.01.2018

Informujemy, że ruszyła rekrutacja do projektu 

FACHOWA OPIEKA - SZCZĘŚLIWA RODZINA

Opiekun Dzienny jako forma opieki nad dziećmi do lat 3 funkcjonuje w ramach "UNIWERSYTETU RODZINNEGO" WSG jako Projekt nr RPKP.08.04.03-04-0004/17

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie www.fachowaopieka.byd.pl

PROJEKT DOFINANSOWANY JEST Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO
W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO NA LATA 2014 - 2020 

więcej
REKRUTACJA DO PROJEKTU AKTYWNY RODZIC 2018
Dodano: 28.12.2017

Od 08.01.2018 ruszamy z kolejną rekrutacją do projektu "AKTYWNY RODZIC - KOMPLEKSOWE WSPARCIE POWROTU DO AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ"

Dokumenty rekrutacyjne należy składać w Wyższej Szkole Gospodarki, przy ul. Garbary 2 w Bydgoszczy - budynek A, sala A 106 (I piętro) od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 16.00 lub przesłać pocztą na wskazany powyżej adres z dopiskiem: "Aktywny Rodzic".

Więcej informacji na stronie www.aktywnyrodzic.byd.pl

Serdecznie zapraszamy do składania dokumentów.

więcej
EUROPEJSKI TYDZIEŃ AUTYZMU
Dodano: 03.12.2017

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w pierwszym tygodniu grudnia. Święto zostało zainicjowane przez Parlament Europejski, który w 1996 roku uchwalił Kartę Praw Osób z Autyzmem. Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób cierpiących na tą chorobę, a także poprawienie dostępu do świadczeń dla osób zmagających się z tym problemem. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem mózgu. Osoba, u której stwierdza się takie zaburzenie inaczej postrzega świat, ma problemy z komunikowaniem się i utrzymywaniem kontaktów społecznych. Często jest nierozumiana i nieakceptowana przez otoczenia. Wynika to głównie z braku świadomości społeczeństwa na temat przyczyn i objawów choroby. Podczas Europejskiego Tygodnia Autyzmu, w prawie wszystkim miastach w Polsce prowadzone są różnego rodzaju konsultacje i warsztaty dla wszystkich, którzy wyrażają chęć poszerzenia wiedzy w tej tematyce. 

więcej
Projekt współfinansowany z dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu “Maluch edycja 2015
Copyright 2010 Wyższa Szkoła Gospodarki Wszystkie prawa zastrzeżone